Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 1:0

red.
Piłkarze Chojniczanki Chojnice nie sprostali w wyjazdowym spotkaniu liderowi 2 ligi zachodniej Olimpii Grudziądz i przegrali na boisku rywali 0:1. Mecz nie był porywającym widowiskiem, dominowała w nim walka, a jedyną bramkę zdobył w 80. minucie Przemysław Sulej.

Olimpia Grudziądz skrupulatnie zbiera punkty i obiera kurs na 1. ligę. Podopieczni Marcina Kaczmarka w obecności 2,5 tysiąca widzów w starciu z zespołem prowadzonym przez Grzegorza Kapicę nie stworzyli wielkiego spektaklu, takiego, który mógł porwać liczną publiczność.

W pierwszej, bezbarwnej połowie dominowała głównie walka. Jedyną wartą odnotowania sytuację stworzyła sobie Chojniczanka. W 40. minucie kapitalną interwencją po strzale Artura Andruszczaka popisał się bramkarz Olimpii. Po chwili Wróbel również spisał się bez zarzutu, wyłapując strzał Szymona Matuszaka.

Po przerwie chojnicki zespół jeszcze odważniej ruszył do ataków. Uderzał Parzy, ale minimalnie obok słupka. Gospodarze odpowiedzieli akcją dopiero w 70. minucie. Strzał Piotra Ruszkula obronił jednak Baran. To zachęciło Olimpię to żwawszych ataków, które w 80. minucie zakończyły się bramką. Sulej uderzeniem głową wykończył rajd i dośrodkowanie Adriana Frańczaka. Chojniccy piłkarze próbowali w końcówce doprowadzić do remisu, ale ich próby nie przyniosły zamierzonego efektu. Olimpia ostatecznie wygrała 1:0.

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Sulej (80).

Olimpia: Wróbel - Wacławczyk, Brede, Kowalski, Ratajczak - Frańczak, Białek (87' Pach), Rogoż (66' Domżalski), Kryszak - Sulej, Ruszkul (82' Kościukiewicz).

Chojniczanka: Baran - Sierant, Andruszczak, Mikołajczyk, Jakosz - Matuszek (82' Magdziński), Atanackovic, Pestka (76' Noga), Parzy - Trojanowski (73' Gibczyński), Kaźmierowski.

Żółte kartki: Pestka, Matuszek, Sierant, Trojanowski, Atanacković, Andruszczak (Chojniczanka), Wacławczyk, Ruszkul, Brde, Wróbel, Ratajczak (Olimpia)