Pawłówko. Mini mundial 2006

Wojciech Piepiorka
Pierwsza drużyna UKS "1" grająca jako Anglia (u góry) pokonała w finale drugą drużynę, występującą jako Portugalia.
Mundial się już zakończył, a mistrzem została Anglia! Spokojnie, nie piszemy o mistrzostwach na niemieckich boiskach, lecz o turnieju Minimundial Spar Meble 2006, który pod hasłem "szukamy talentów", odbył się na boisku ...

Mundial się już zakończył, a mistrzem została Anglia! Spokojnie, nie piszemy o mistrzostwach na niemieckich boiskach, lecz o turnieju Minimundial Spar Meble 2006, który pod hasłem "szukamy talentów", odbył się na boisku przy zakładzie Spar Meble w Pawłówku.

Chojnicki mundial, podobnie jak ten prawdziwy, odbywa się co 4 lata. Tym razem do turnieju zgłosiło się 7 zespołów, które podzielono na 2 grupy, a każda z drużyn grała pod nazwą jednego z finalistów niemieckiego mundialu. Zwycięzcy grup spotkali się w finale. Okazało się, że były to dwie drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka". Pierwsza drużyna, czyli Anglia pokonała drugą, czyli Portugalię 5:1. Trzecie miejsce wywalczyła Brazylia, czyli pierwszy zespół Kolejarza. W niedzielnych finałach nie wystąpiła reprezentacja SP Pawłowo, bo podczas sobotnich eliminacji w ich szkole gościła Wanda Chotomska.
- Mam nadzieje, że któryś z was wystąpi kiedyś w reprezentacji Polski, tak jak Alan Frączek, który też grał w minimundialu - mówił do zawodników na zakończenie imprezy sędzia i organizator, Marek Szank.
Zaraz potem nagrodzono najlepszych graczy turnieju. Najlepszym zawodnikiem, a właściwie zawodniczką okrzyknięto Darię Sporysz (Anglia), od której wielu chłopaków mogłoby się uczyć gry w piłkę. Najlepszym bramkarzem został Adrian Zakrzewski (Portugalia), królem strzelców, z 7 trafieniami na koncie, Patryk Zenik (Brazylia), a pechowcem turnieju był Mateusz Starszak (Argentyna), który po minimundalu ma "pamiątkę" w postaci gipsu na palcu ręki. Trenerzy wszystkich zespołów wybrali ponadto drużynę "All Stars".
Celem imprezy jest wyszukanie najlepszych graczy roczników 1995/96 z Chojnic, którzy mają trafić do drużyn juniorskich Chojniczanki i Kolejarza i od września zacząć występować w rozgrywkach ligowych.
Organizatorami minimundialu były Uczniowskie Kluby Sportowe "Jedynka" i "Trójka" oraz firma Spar Meble.
Drużyna "All Stars": Przemysław Bajgot (Anglia), Dawid Pitroch (Portugalia), Przemysław Czerwiński (Brazylia), Dominik Cieślik (Włochy), Karol Szopiński (Argentyna), Jeremiasz Grela (Niemcy), Adrian Remiszka (Hiszpania).
Anglia - UKS "1" I: Patryk Pastwa, Mateusz Schmidt, Karol Papka, Sławomir Zamożny, Przemysław Dorawa, Przemysław Bajgot, Błażej Guziński, Daria Sporysz.

Kto był kim?
UKS "1" I (Anglia); UKS "1" II (Portugalia); Kolejarz I (Brazylia); Kolejarz II (Włochy); Chojniczanka/Stencel (Argentyna); UKS "3" (Niemcy); SP Pawłowo (Hiszpania).

Wyniki i tabela
Grupa A: Brazylia - Anglia 2:4; Anglia - Argentyna 3:0; Argentyna - Brazylia 0:7.
Grupa B: Portugalia - Włochy 4:1; Niemcy - Portugalia 0:3; Włochy - Niemcy 0:6.
Mecz o 5. miejsce: Argentyna - Włochy 10:1.
Mecz o 3. miejsce: Brazylia - Niemcy 10:1.
Finał: Anglia - Portugalia 5:1.