Pięć medali ChKŻ Chojnice w Meczowych Mistrzostwach Polski klasy Optimist

IMG1046 Marcin Urbański
IMG1061 Marcin Urbański
IMG1081 Marcin Urbański
IMG1108 podium dziewczynek:od lewej Hania Romanowska,Karolina Knapik CHKŻ
IMG1115 podium chłopców: od lewej Łukasz Wyrowiński, Marcin Urbański, Michał Pilarczyk wszyscy CHKŻ
IMG1046 Marcin Urbański IMG1061 Marcin Urbański IMG1081 Marcin Urbański IMG1108 podium dziewczynek:od lewej Hania Romanowska,Karolina Knapik CHKŻ IMG1115 podium chłopców: od lewej Łukasz Wyrowiński, Marcin Urbański, Michał Pilarczyk wszyscy CHKŻ Marek Urbański
Pod dyktando zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego upłynęły w Krakowie Meczowe Mistrzostwa Polski w żeglarskiej klasie Optimist. Chojniczanie zgarnęli wszystkie medale w kategorii chłopców i dwa najcenniejsze krążki w klasyfikacji dziewcząt.

- Na te mistrzostwa pojechało nowe pokolenie i pokazało, że w przyszłym roku nie mamy się co martwić o sukcesy w regatach drużynowych i meczowych - mówi Mirosław Laskowski, trener ChKŻ. - Rocznik 1998 i 1999 robi postępy z dnia na dzień i coraz pewniej radzi sobie na akwenach. Być może wynika to z tego, że starsza część odchodzi i młodsi zaczynają dominować w grupie, są odważniejsi. Mają też łatwiej, bo starsi koledzy przetarli im szlaki, wygrywając regaty w całej Polsce, dzięki czemu każdy w kraju liczy się teraz z ChKŻ. Najbardziej cieszy jednak to, że rosną umiejętności naszych zawodników.

Chłopcy z ChKŻ zajęli cztery pierwsze miejsca. Złoty medal przypadł Marcinowi Urbańskie-mu, srebro wywalczył Łukasz Wyrowiński, a brązowy krążek zdobył Marcin Pilarczyk. Tuż za podium uplasował się Damian Kosmalski. Wśród 12 uczestników mistrzostw siódme miejsce zajął Wojciech Lipke, a jedenasty był Mateusz Ciechacki.

Dziewczęta do mistrzostw zgłosiły się cztery i w tej grupie najlepsze okazały się zawodniczki ChKŻ: złoto wywalczyła Karolina Knapik, a srebro Hanna Romanowska. Brązowy medal przypadł w udziale Julii Matysik z YKP Kraków i był to jedyny krążek, który oddali rywalom reprezentanci ChKŻ.

ChKŻ był jedynym klubem spoza województwa małopolskiego, który wziął udział w mistrzostwach. Poza chojniczanami startowali reprezentanci krakowskich YKP i UKŻ Horn oraz Wiaterni Nowy Targ.