Powiśle - Kolejarz 1:3 (1:1)

(WuPe)
Robert Błaszkowski (wybija piłkę) strzelił w Starym Targu dwie ładne bramki. Fot. Wojciech Piepiorka
Kolejarz Chojnice zaczyna łapać wiatr w żagle. Po rozgromieniu Sokoła Zblewo w poprzedniej kolejce podopieczni Czesława Jarzembińskiego wygrali z Powiślem Stary Targ i przestali okupować dolne rejony tabeli.

Bohaterem chojnickiej drużyny w tym spotkaniu był Robert Błaszkowski. "Robson" najpierw w 11. min huknął z 25 z rzutu wolnego, a swój wyczyn skopiował 10 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania. W tym momencie wyprowadził Kolejarza na prowadzenie 2:1, bo tuż przed zakończeniem pierwszej połowy po faulu Krzysztofa Czepka piłkarze ze Starego Targu wyrównali. Chwilę po drugiej bramce dla Kolejarza, goście uzyskali kolejnego gola. W polu karnym znalazł się Arkadiusz Tyma, który strzałem z 11 metrów pokonał golkipera Powiśla i tym samym ustalił wynik meczu.
- Poza sytuacją, w której gospodarze strzelili bramkę, mieli może jedną, czy dwie okazje - mówi Jarzembiński. - Nie mogliśmy przegrać tego meczu.