Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Red Devils Chojnice zremisowały 2:2 z Wisłą Krakbet Kraków

WuPe
Takich emocji od dawna nie było w chojnickiej hali podczas meczów Red Devils. Podopieczni Tomasza Aftańskiego i gracze Wisły Krakbet Kraków stworzyli świetne widowisko

.

Wisła przyjechała do Chojnic jako wicelider i zdecydowany faworyt. Krakowianie świetnie wywiązywali się z tej roli, od początku narzucając swój styl gry. Goście szybko operowali piłką i świetnie się bronili, przez co gospodarze stworzyli sobie tylko kilka okazji do strzelenia bramki. Najlepsze zmarnowali Tomasz Kriezel, Dmytro Zagrodnij i Mariusz Kaźmierczak, a Artur Chrzonowski z przedłużonego rzutu karnego trafił w słupek. Wisła schodziła na przerwę prowadząc po pięknym golu strzelonym z woleja przez Błażeja Korczyńskiego.

W drugiej połowie Wisła szybko strzeliła bramkę po jednej z kontr (trafił Maciej Wołoszyn) i goście nieco się cofnęli. Chojniczanie mieli kilka doskonałych okazji do strzelenia bramki kontaktowej, ale ani silny strzał Tomasza Kriezela, ani akcja Mariusz Kaźmierczaka z Dmytro Zagorodnijem nie przyniosła gola. Dopiero w 35 minucie Marek Widzicki, w pozornie niegroźnej sytuacji, trafił do siatki „Białej Gwiazdy". Chwilę później jego strzał, po podaniu Adama Żołędzia, świetnie wybronił Bartłomiej Nawrat. W końcówce trener Tomasz Aftański wycofał bramkarza i szybko przyniosło to efekt w postaci świetnej okazji Jakuba Mączkowskiego, który jednak z trzech metrów trafił wprost w Nawrata. Chwilę później „Mączek" zrehabilitował się za tę sytuację oraz niezbyt dobry mecz w jego wykonaniu, doprowadzając do remisu. Wtedy to krakowianie wycofali bramkarza, dążąc do zdobycia zwycięskiej bramki. O mało się to na nich nie zemściło, bo Artur Chrzonowski był bliski zdobycia gola strzałem spod własnej bramki. Piłka o kilkadziesiąt centymetrów minęła jednak pustą bramkę.

Remis kibice w Chojnicach przyjęli jednak owacyjnie, a krakowianie byli załamani.

Red Devils Chojnice - Wisła Krakbet Kraków 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Błażej Korczyński (9), 0:2 Maciej Wołoszyn (22), 1:2 Marek Widzicki (35), 2:2 Jakub Mączkowski (39).

Red Devils: Jacek Burglin (Sebastian Kartuszyński) - Marek Widzicki, Jakub Mączkowski, Diguinho, Mariusz Kaźmierczak - Adam Żołądź, Tomasz Kriezel, Artur Chrzonowski, Dmytro Zagorodnij - Vladyslav Gumeniuk (Jakub Skiba). Trener Tomasz Aftański, kierownik Łukasz Prill.