Rezerwy Chojniczanki Chojnice zwyciężyły w barażach, więc zagrają od sierpnia w powiększonej IV lidze [ZDJĘCIA]

Rafał Rusiecki
Rezerwy Chojniczanki świętowały awans do IV ligi po rozbiciu 5:0 Wietcisy Skarszewy mkschojniczanka.pl
Baraże o IV ligę na Pomorzu. Chojniczanka II Chojnice wyprzedziła w wyścigu o IV ligę Spartę Sycewice oraz Wietcisę Skarszewy. W decydującym spotkaniu rezerwy "Chojny" rozbiły 5:0 Wietcisę.

Chojniczanka II Chojnice najlepsza w barażach o IV ligę na Pomorzu! Najtrudniejszym rywalem dla drugiej drużyny "Chojny" okazała się Sparta Sycewice, ale awans udało się zapewnić, dzięki zwycięstwu nad Wietcisą Skarszewy. W tym drugim przypadku na bramki trzeba było czekać aż do 50 minuty spotkania. "Strzelanie" rozpoczął Michał Kalitta, który chwilę później trafił jeszcze raz. Dwa gole zaliczył także Jacek Podgórski, a wynik na 5:0 ustalił w ostatniej minucie Kacper Boniecki. Od 75 minuty Wietcisa grała w dziesiątkę, bo dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Marek Bogdanowicz. Na boisku pojawił się on w... 57 minucie spotkania.

Chojniczanka 1930 II Chojnice – Wietcisa Skarszewy 5:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Michał Kalitta (50), 2:0 Michał Kalitta (53), 3:0 Jacek Podgórski (64), 4:0 Jacek Podgórski (78), 5:0 Kacper Boniecki (90)

Chojniczanka 1930 II: Gibas – Gąsiorowski (78 Schopiński), Kasperowicz, Kalitta, Remiszka (64 Czerwiński), Drozdowicz, Podgórski, Kołtonowski, Spychała (70 Boniecki), Korczyc, Wędzelewski (43 Tomaszewski)
Wietcisa: Szczygielski – Bartczak, Kowalski (67 Stalke), Neścior, Trzoska (64 Datta), Karnat, Selonka, Depta, Olszynka, Michał Tusk, Mateusz Tusk (57 Bogdanowicz)

Baraże o IV ligę wyniki

• Wietcisa Skarszewy – Sparta Sycewice 2:3 (1:0 Bartosz Trzoska 12, 2:0 Jarosław Cudziło 47- samobójcza, 2:1 Łukasz Skierka 50- rzuty karny, 2:2 Jarosław Cudziło 71, 2:3 Damian Kopciński 79)
  • Sparta Sycewice – Chojniczanka 1930 II Chojnice 2:3 (0:1 Michał Kalitta 8, 0:2 Michał Kalitta 41-rzut karny, 1:2 Łukasz Skierka 53, 2:2 Łukasz Skierka 68-rzut karny, 2:3 Stanisław Wędzelewski 88)
  • Chojniczanka 1930 II Chojnice – Wietcisa Skarszewy 5:0