Szachy. Zdobyli dwa medale

(WuPe)
Sześciu szachistów Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ósemka" Chojnice i jeden reprezentant Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury z Brus znalazło się wśród 48 uczestników rozgrywanych w Toruniu indywidualnych mistrzostw ...

Sześciu szachistów Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ósemka" Chojnice i jeden reprezentant Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury z Brus znalazło się wśród 48 uczestników rozgrywanych w Toruniu indywidualnych mistrzostw juniorów Kujawsko–Pomorskiego Związku Szachowego. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim w tempie gry 15 min. na partię dla zawodnika.
Chojniczanie przywieźli z mistrzostw dwa brązowe medale. W bardzo silnie obsadzonej 13-osobowej grupie do lat 18 trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Bankert z dorobkiem 6 pkt, Adrian Grajczak (także 6 pkt) był szósty, a Waldemar Czapiewski ósmy (5 pkt.).
Na podium w 24-osobowej kategorii do lat 14 stanął Piotr Januszewski zdobywając 6 pkt, a dziesięcioletni Jeremiasz Grela był siedemnasty (4 pkt). Maciej Rzepiński z PMDK Brusy uplasował się na 10. miejscu z dorobkiem 5 pkt. Opiekunem zawodników był Albin Kiedrowski.