#szczepiMY Gminę Chojnice

Materiał informacyjny Gminy Chojnice

Drodzy mieszkańcy,
postarajmy się razem zmniejszyć ryzyko zakażenia się i uchrońmy się przed ciężkim przebiegiem choroby, zagrażającym naszemu życiu. Weźmy pod uwagę, że najbardziej narażone na chorobę są osoby 60+, a skuteczność szczepionek według aktualnych badań to nawet 95%.

- Szczepiąc się mamy szansę uratować komuś życie. Z różnych powodów, przede wszystkim wynikających ze stanu zdrowia nie każdy może się zaszczepić. Dlatego tak ważna jest odporność populacyjna, do której możemy się przyczynić.

- Pełne szczepienie znacznie ułatwi podróżowanie do wielu krajów oraz udział w różnego typu imprezach w Polsce, takich jak wesela czy koncerty.

- Pomóżmy przywrócić normalność w naszej lokalnej społeczności. Im większa jest liczba osób zaszczepionych, tym mniej nowych przypadków i szybszy powrót do normalnego życia - informuje i apeluje Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.

Kto może się zarejestrować?

10 maja ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla wszystkich chętnych pełnoletnich osób. Od 17 maja dołączyli 16 i 17 latkowie, a od 7 czerwca szczepionkę mogą przyjąć dzieci od 12 roku życia.

Jak możesz się zarejestrować?

Masz na to kilka sposobów:
• Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989,
• zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
• wyślij SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333,
• skontaktuj się bezpośrednio z Samodzielną Publiczną Przychodnią Wiejską Gminy Chojnice, ul. Kościerska 9, tel. 52 3979297 lub z Punktem Szczepień Powszechnych - Medyczna Szkoła Policealna, 89-600 Chojnice ul. Świętopełka 5A, tel. 723987443, 725701096

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Wideo

Dodaj ogłoszenie