MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To były edukacyjne targi dla uczniów

(ms, aw)
Usługi fryzjerskie i kanapkę do każdej ulotki można było otrzymać przy stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, podczas piątkowych targów edukacyjnych w Chojnicach.
Usługi fryzjerskie i kanapkę do każdej ulotki można było otrzymać przy stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, podczas piątkowych targów edukacyjnych w Chojnicach.
Konkretny zawód, klasa wojskowa, liceum ogólnokształcące czy może nauka języka kaszubskiego - o tym, co wybrać - muszą w najbliższym czasie zadecydować uczniowie trzecich klas gimnazjów.

Konkretny zawód, klasa wojskowa, liceum ogólnokształcące czy może nauka języka kaszubskiego - o tym, co wybrać - muszą w najbliższym czasie zadecydować uczniowie trzecich klas gimnazjów. Aby pomóc im w tym trudnym wyborze, szkolne ośrodki kariery z Brus, Chojnic i Czerska zorganizowały II Powiatowe Targi Edukacyjne dla Gimnazjalistów "Ku Przyszłości". W imprezie, która odbyła się w tych trzech miastach, wzięli udział przyszli absolwenci oraz przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu.
W Chojnickim Domu Kultury, gdzie w piątek odbywały się targi, każda placówka miała stanowisko z ulotkami i informatorami.
- Młodzi ludzie pytali głównie o warunki, na jakich odbywa się w naszej szkole nauka języka kaszubskiego - mówiła Gabriela Kloske, nauczycielka z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach.
- Gimnazjaliści są trochę zdezorientowani - dodała Marta Osowicka, uczennica II LO w Chojnicach. - Interesują ich podstawowe informacje, dotyczące profili klas i zasad rekrutacji. Sądzę, że podczas targów starają się zebrać jak najwięcej informacji o każdej szkole.
Uczniowie sugerowali jednak, aby w przyszłości organizować tego typu imprezy na większej sali i z mniejszymi grupami odwiedzających.

Dzień wcześniej w bruskim Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się targi dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Szkolny Ośrodek Karier "Melkus". Wzięło w nich udział 15 przedstawicieli zawodów. Młodzież miała okazję porozmawiać z psychologiem, kierowcą czy dziennikarzem.
- Chodzi o to, żeby zawód wybrać z przyszłością i nie być klientem urzędów pracy - mówiła Gabriela Kloske, prowadząca SZOK. - Zanim zaprosiliśmy przedstawicieli poszczególnych zawodów zrobiliśmy diagnozę, o jakich studiach nasza młodzież myśli i jaką prace chcieliby podjąć uczniowie.
Młodzież zapoznała się z listą poszukiwanych zawodów w krajach Unii Europejskiej i Polsce. Każdy zaproszony przedstawiciel krótko opowiedział o tym czym się zajmuje i jakie predyspozycje powinna mieć osoba, która chciałby związać swoją przyszłość z danym zawodem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chojnice.naszemiasto.pl Nasze Miasto