Tur ma 4. miejsce w lidze

Wojciech Piepiorka
Rugbyści Tura Chojnice pną się w górę tabeli Polskiej Ligi Rugby siedmioosobowego seniorów. Po turnieju w Koszalinie są tuż za podium i mają duże szanse na awans do finałów mistrzostw Polski.

W turnieju, którego gospodarzem był Rugby Club Koszalin, chojniczanie mogli zdobył więcej punktów, bo byli o krok od awansu do finału. O tym, że tak się nie stało zadecydowała ostatnia minuta pierwszego meczu z Arką Rumia. Do ostatniej minuty utrzymywał się remis 5:5. Wtedy to Arkowcy przeprowadzili rozpaczliwy atak i niemal równo z gwizdkiem końcowym, zdobyli przyłożenie. W kolejnych meczach Tur pokonał wysoko II drużynę RC Koszalin i Atlantę Szczecin oraz został rozgromiony przez bezkonkurencyjną tego dnia pierwszą ekipę gospodarzy (w całym turnieju nie stracili ani jednego punktu!), która później w finale wygrała z Arką 12:0.
Ostatecznie rugbyści z Chojnic zakończyli turniej na najniższym stopniu podium i przypisali do swojego konta 5 pkt, które w klasyfikacji ogólnej PLR "7" pozwoliły im na awans na 4. miejsce. Do październikowego finału w Krakowie awansuje 8 najlepszych zespołów.
- Jest realna szansa na awans - mówi Krzysztof Kunza. - Zagramy prawdopodobnie na jeszcze dwóch turniejach i w przypadku dobrego startu na nich, uda się utrzymać miejsce w "ósemce".
Teraz przed rugbystami Tura wakacyjna przerwa. Do treningów chojniczanie wrócą na początku sierpnia, a już 20 sierpnia w Chojnicach odbędzie się turniej juniorów o puchar Borów Tucholskich. Następnie chojniczan czeka zgrupowanie w podchojnickich Charzykowach, gdzie trenować będą razem z ekipami Czarnych Bytom i Pilarexu Ryjewo (dawny Jurand), które w tym samym czasie co chojniczanie będą tam na obozie.
Tur w Koszalinie: Jacek Sęk (5 punktów w turnieju), Czesław Penkala (5), Wojciech Żalikowski (12), Łukasz Domeracki (5), Karol Kunza (12), Krzysztof Laska (5), Krzysztof Kunza (4), Dariusz Trzebiatowski (5), Paweł Kachlicki (2), Piotr Kaczor, Maciej Kaczor, Bartosz Kędzierski.