Tur na szóstym miejscu

(WuPe)
Rugbyści UKS Tur Rugby Chojnice specjalizują się w siedmioosobowej odmianie rugby. Na XIV turnieju ligowym seniorów dali prawdziwy pokaz rugby "7", bo do Unisławia wybrali się w... siedmioosobowym składzie.

Chojniczanie w grupie odnieśli dwa zwycięstwa: 19:7 z II zespołem Alfy/Unislavii oraz 7:5 z BBRC Łódź i także dwa mecze przegrali: 0:26 z litewskiem Lusis i 0:24 z RC Koszalin. Chojniczanom pozostał mecz o 5. miejsce, który przegrali 7:26 z Orkanem Sochaczew. Turniej zdominowali Litwinie. W finale Baltrex pokonał 24:18 Lusis.
Tur w Unisławiu zdobył 9 pkt do klasyfikacji generalnej Polskiej Ligi Rugby Seniorów i z 42 pkt na koncie zajmuje w niej 7. miejsce, a do podium traci tylko 3 pkt (do finałów w Krakowie awansuje najlepsza ósemka ligi).
- Turniej trwał 7 godzin, graliśmy w upale 40°C i nie dysponowaliśmy nawet jednym zawodnikiem na zmianę, a mimo to zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, za co należą się chłopakom duże słowa pochwały - mówi jeden trenerów i zawodnik Tura, Krzysztof Kunza.
Z dobrej strony na turnieju w Unisławiu zaprezentowali się Wojciech Żaikowski oraz Łukasz Domeracki i w nagrodę dostali powołanie do reprezentacji PLR "7", z którą jesienią wyjadą na turniej międzynarodowy na Litwę.
Tur Rugby Chojnice: Paweł Kachlicki (15 pkt w turnieju); Wojciech Żalikowski (10); Karol Kunza (8); Krzysztof Laska; Mateusz Stanke; Łukasz Domeracki; Krzysztof Kunza.

Tur Chojnice w Unisławiu
Mecze grupowe: Tur - Alfa Bydgoszcz/Unislavia Unisław 19:7 (5:7); Tur - BBRC Łódź 7:5 (0:0); Tur - Lusis (Litwa) 0:26 (0:19); Tur - RC Koszalin 0:24 (0:12).
Mecz o 5. miejsce: Tur - Orkan Sochaczew 7:26 (0:12).