Tur nadal na piątym miejscu

(WuPe)
Seniorzy Tur Rugby Chojnice wywalczyli 5. miejsce na turnieju Polskiej Ligi Rugby siedmioosobowego i taką samą pozycję zajmują w tabeli eliminacji do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w październiku Krakowie ...

Seniorzy Tur Rugby Chojnice wywalczyli 5. miejsce na turnieju Polskiej Ligi Rugby siedmioosobowego i taką samą pozycję zajmują w tabeli eliminacji do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w październiku Krakowie (kwalifikację uzyskuje 8 zespołów).
- Układ w tabeli przed turniejem wskazywał iż drużyna z Chojnic powinna być faworytem tych zawodów, ale jak to w sporcie bywa, wszyscy chcą udowodnić że są lepsi - mówi Dariusz Trzebiatowski.
Po dwóch bardzo zaciętych meczach w grupie rugbiści z Chojnic przegrali z RC Wrocław i Chaos Poznań. W spotkaniu o 5. miejsce chojniczanie pokonali Union 60 Brema 28:5. Najlepsi byli rugbyści Alfy Bydgoszcz/Unislavii Unisław.
Walka o punkty PLR bardzo się wyrównała i najbliższy turniej w Rumii (17 czerwca) może przynieść duże zmiany.
Tur seniorzy: Krzysztof Kunza, Wojciech Żalikowski, Łukasz Domeracki, Krystian Kunza, Karol Kunza, Michał Buze, Czesław Pękala, Paweł Kachlicki, Mateusz Kłos, Krzysztof Laska, Marcin Sawicki i Dariusz Trzebiatowski.

IX Turniej Klasyfikacyjny PLR 7
Mecze grupowe Tura: Wrocławski KR - Tur Chojnice 28:14 (7:7); Tur Chojnice - Chaos Poznań 14:27 (0:17).
Mecz o m 5. miejsce: Tur Chojnice - Union 60 Brema 28:5 (14:0)
Mecz o m 3. miejsce: Wrocławski KR - Chaos Poznań 0:32 (0:12)
Finał: Alfa/Unislavia - TOP Husar 31:7 (7:7)