Tygodniowy przegląd prasy (Chojnice, 28.06-4.07.2020), poznaj najważniejsze informacje z Chojnic

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.06 do 4.07.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.06 do 4.07.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chojnic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.06 a 4.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Gmina Brusy. Budowa nowej drogi i ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Zalesie - Lubnia”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Chojnice od 28.06 do 4.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Gmina Brusy. Budowa nowej drogi i ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Zalesie - Lubnia

Kończą się prace na drodze łączącej miejscowości Zalesie i Lubnia w Gminie Brusy. Dotychczasowy szutrowy odcinek będzie teraz utwardzony asfaltem. Tuż przy drodze powstanie też ścieżka pieszo – rowerowa. Całość ma kosztować 3 miliony złotych. Ponad 1,3 mln to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

📢 CENY nad morzem 2020. RAPORT. Jakie ceny nad morzem, ile kosztuje ryba smażona, ile obiad, ile zapłacimy za jedzenie nad morzem 4.07

Jakie są ceny nad morzem? Ceny nad polskim morzem do niskich nigdy nie należały. W tym roku wszyscy, którzy zdecydowali się na wyjazd nad Bałtyk, obawiają się, że z powodu epidemii i związanych z nią problemów będą jeszcze wyższe. Zobacz nasz RAPORT!

📢 Dziwne i śmieszne nazwy miejscowości na Pomorzu. Czy w Mrozach jest zimno? Gdzie leżą Warszawa, Rzym i Betlejem?

Czy daleko jest z Nieba do Piekła? Gdzie leżą pomorskie Warszawa, Rzym i Betlejem? Czy w Mrozach jest zimno, cCzysta jest rzeczywiście Czysta, a Wygoda wygodna? Mapa Pomorza obfituje w śmieszne i dziwne nazwy wsi i miejscowości. Sprawdźcie, gdzie leżą! Znacie je wszystkie?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

LENOVO Tab M7 3G Czarny (ZA550038PL)


Huawei MediaPad M5 Lite 10 Wi-Fi szary (53010NMW)

  • Producent: Huawei
  • Ceny: od 1 149 do 1 247 zł.
  • Zobacz oferty

Tygodniowa prasówka 28.06-4.07.2020 Chojnice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chojnicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Lotos, Ziaja, Trefl, Drutex, Polpharma, Euro styl. Kto kieruje najbardziej znanymi pomorskimi firmami? Zobacz zdjęcia prezesów

Z Pomorza wywodzą się marki znane w całym kraju. Na co dzień kupujemy ich produkty albo możemy kupować dzięki ich usługom. Ale czy wiemy, kto szefuje tym firmom? Menedżerowie na kontrakcie, znani biznesmeni czy założyciele? Poznaj ważne nazwiska na mapie pomorskiego biznesu.

📢 Niesamowite ujęcia Pomorza na zdjęciach satelitarnych. Widać sinice, falę powodziową uchodzącą do Bałtyku, czy zamarznięty Zalew Wiślany

Wszystko wygląda zupełnie inaczej z... kosmosu. Zobaczcie zdjęcia z serii satelitów Europejskiej Agencji Kosmicznej, które systematycznie obrazują powierzchnię naszej planety. Niebezpieczna fala powodziowa i uciążliwe sinice, z tej perspektywy wyglądają wyjątkowo malowniczo.

📢 Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz. Na ten mecz w Chojnicach czekano przeszło siedem miesięcy

Fortuna 1 Liga. W końcu kibice w Chojnicach doczekali się oglądania na własne oczy piłkarzy Chojniczanki. Gorzej, że drużynie nie udało się wydobyć z dołów tabeli ligowej. To oznacza, że piątkowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz nie będzie okazją do wielkiego święta.

📢 Przegląd prasy z czerwca 2020 w Chojnicach, najważniejsze informacje miesiąca

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chojnic najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek, ale jak wyglądają! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kotków [2.07.]”?

📢 Największe katastrofy naturalne w historii Polski: powodzie, huragany, pożary. Archiwalne zdjęcia

Choć nie grożą nam trzęsienia ziemi i tsunami, a klęski żywiołowe wydają się być domeną miejsc znajdujących się w tropikach lub na styku płyt tektonicznych, anomalie pogodowe w Polsce zdarzają się coraz częściej. Największe katastrofy naturalne zapisały się w historii, pozostając w pamięci i na fotografiach. Jak sobie z nimi poradziliśmy i jakie straty przyniosły? Zobaczcie archiwalne zdjęcia z miejsc zdarzeń.

📢 Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie prowadzi rekrutację do klas pierwszych

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych trwa. Świeżo upieczeni absolwenci podstawówek podejmują ostatnie decyzje, gdzie chcieliby kontynuować swoją edukację. Może ktoś chciałby uczyć się w człuchowskim ogólniaku? Poniżej prezentacja propozycji liceum na rok szkolny 2020/2021.

📢 Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Człuchowie zaprasza młodzież, która chce zdobyć praktyczny zawód

Ochotnicze Hufce Pracy zapewniają bezpłatny pobyt w internacie w komfortowych warunkach, nieodpłatne smaczne całodzienne wyżywienie oraz opiekę socjalną.

Oferta skierowana jest do młodzieży, która ukończyła 15 rok życia i chciałaby skorzystać z wiedzy instruktorów praktycznej nauki zawodu, aby zdobyć wymarzony zawód. Uczestnicy mają możliwość podjęcia nauki w klasie siódmej i ósmej szkoły podstawowej, w szkole branżowej pierwszego stopnia oraz w systemie kursowym.

📢 Wybory prezydenckie 2020: Oficjalne i ostateczne wyniki pierwszej tury. Dane PKW. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w drugiej turze! Relacja

Trwają wybory prezydenckie 2020. W pierwszej turze największe poparcie zdobył Andrzej Duda. Urzędujący prezydent Polski zdobył 43,5 proc. głosów. Oznacza to, że czeka nas druga tura. W niej kontrkandydatem Dudy będzie Rafał Trzaskowski, który uzyskał wynik 30,46 proc. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Hołownia, a na czwartym Krzysztof Bosak. PKW podała oficjalne i ostateczne wyniki pierwszej tury wyborów prezydeckich.

📢 Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski spotkał się z wyborcami w Chojnicach

Na chojnickim Rynku z wyborcami spotkał się we wtorek 30 czerwca kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Rafał Trzaskowski. Przekonywał o słuszności wyboru jego osoby na głowę państwa tłumnie przybyłych, którzy już 12 lipca będą głosować w II turze wyborów prezydenckich.

📢 Ranczo Pod Lipą - gospodarstwo agroturystyczne na Pomorzu. To laureat plebiscytu "Mistrzowie Agro". Poznajcie to miejsce!

Ranczo Pod Lipą to miejsce, które zdobyło tytuł Gospodarstwa Agroturystycznego Roku 2019 w plebiscycie "Mistrzowie Agro". Warto się zatem wybrać na weekend lub wakacje do miejscowości Marynowy w powiecie nowodworskim. Zobaczcie film z tej pomorskiej perełki agroturystyki!

📢 Gdzie na Pomorzu mieszkańcy najczęściej łamią kwarantannę? Do tej pory wystawiono grzywny na przeszło 440 tys. zł

Obecnie w woj. pomorskim przeszło 570 osób przebywa na kwarantannie na podstawie decyzji pomorskich służb sanitarnych. Niestety nie wszyscy stosują się do zaleceń i bezwględnych zakazów dotyczących opuszczania miejsca zamieszkania. Sprawdziliśmy, ile i jakie grzywny sanepid wystawił w poszczególnych powiatach. Kliknij w zdjęcie i zobacz szczegóły

📢 Czym się różnią Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski ma dość Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, słabego prezydenta, szczucia, zaciśniętych pięści i władzy, której nikt nie patrzy na ręce. Andrzej Duda walczy z "kłamstwami Trzaskowskiego", uważa że rządy PO-PSL były "gorszym wirusem niż koronawirus", a o LGBT mówi że to "ideologia, jeszcze bardziej niszcząca dla człowieka" niż komunizm.

📢 Chojnice. Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem na prezydenta RP

We wtorek 30 czerwca do Chojnic przyjedzie kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. Spotkanie z wyborcami w kampanii przed II turą wyborów prezydenckich obędzie się o godz. 17:00 na Starym Rynku.

📢 Zamek w Łapalicach na Pomorzu. Inwestycja zostanie dokończona? Władze gminy dają inwestorowi taką możliwość. Zamek atrakcją dla turystów

Zamek w Łapalicach na Pomorzu zostanie dokończony? Jest taka możliwość. Kartuscy radni na sesji Rady Miasta w środę, 24 czerwca, zajęli się m.in. projektem uchwały dotyczącej planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obiektu. Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński poinformował, że inwestor chce dokończyć zamek i utworzyć w jego miejscu hotel. Obecnie nie pozwala mu na to obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego. Budowa zamku w Łapalicach rozpoczęła się w 1983 r. Niedokończony obiekt cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających Pomorze turystów.

📢 Powódź Tysiąclecia: 23 lata temu wielka woda spustoszyła Polskę. Dzisiaj też wciąż pada i pada... Zobacz archiwalne ZDJĘCIA

23 lata temu przez południową Polskę przetoczyła się fala powodziowa, która niszczyła wszystko na swojej drodze. Rozpoczął się wyścig z czasem, ratowanie dobytku i walka o przeżycie. Dzisiaj pogoda też nie rozpieszcza, a wielu mieszkańców naszego kraju zmaga się ze skutkami żywiołu. Przypominamy archiwalne zdjęcia z tych dramatycznych dni oraz reportaż z 7 lipca 1997 r. z Dziennika Zachodniego - „Dzień przed wielką wodą”.

📢 Wybory prezydenckie: Memy po I turze. Hura, hura, przed nami II tura. Internauci komentują wybory, jak zwykle przekąsem

Wybory prezydenckie 2020 się nie skończyły, a memy powyborcze mówią jedno - hura, hura, przed nami II. tura. Najwięcej głosów zgromadzili dwaj kandydaci na urząd prezydenta: Andrzej Duda z poparciem rzędu blisko 43. i Rafał Trzaskowski z poparciem rzędu 30 proc. - wynika z sondażu late poll IPSOS. Wszystko wskazuje na to, że druga tura jest przesądzona. Na uwagę zasługuje też fakt, że Polacy tłumnie ruszyli do urn. Zobacz, jak internauci komentują wyniki wyborów prezydenckich.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie