Tygodniowy przegląd prasy (Chojnice, 29.03-4.04.2020), poznaj najważniejsze informacje z Chojnic

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chojnic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chojnic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chojnic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.03 a 4.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Niedziela Palmowa 2020 - msza online i TV. Gdzie i kiedy msze święte można oglądać na żywo? Transmisja z Bazyliki Św. Mikołaja 5.04.2020”?

Przegląd tygodnia Chojnice od 29.03 do 4.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Niedziela Palmowa 2020 - msza online i TV. Gdzie i kiedy msze święte można oglądać na żywo? Transmisja z Bazyliki Św. Mikołaja 5.04.2020

Msza święta online w Niedzielę Palmową 2020 dostępna będzie na żywo w naszym serwisie. Transmitować będziemy nabożeństwo gdańskich dominikanów od godz. 9:30 z Bazyliki Św Mikołaja. Zobaczcie program transmisji na Wielki Tydzień. Sprawdźcie też najważniejsze msze w telewizji i radiu.

📢 Finster: - Może będę ryzykował swoją posadą, ale ja tych wyborów nie zrobię...

  • My jesteśmy wewnętrznie przekonani, że w tej sytuacji, w której jesteśmy, wybory nie powinny się odbyć. Rozmawiałem z dyrektorem generalnym urzędu, który był szefem komisji wyborczej - mówi "Pomorskiej" burmistrz". - O tej porze, właściwie na dziesięć dni przed zgłaszaniem kandydatów, mieliśmy tłumy chętnych. A teraz nie ma ani jednej osoby.

📢 Koronawirus wpływa na lokalny rynek pracy. Tracą przedsiębiorstwa i samorządy

Epidemia odciska swoje piętno na lokalnym rynku pracy. Pierwsze zwolnienia w zakładach rozpoczęły się już pierwszego dnia miesiąca. Ale straty firm, to i mniejsze dochody dla samorządów. Mimo to oferują swoje wsparcie.

Tygodniowa prasówka 29.03-4.04.2020 Chojnice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chojnicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Chojnicki Budżet Obywatelski ulega zawieszeniu do odwołania

W związku z ogłoszonym w całym kraju stanem epidemii związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, burmistrz Chojnic informuje , że Chojnicki Budżet Obywatelski ulega zawieszeniu do odwołania.

📢 Wpadki programu "Szkoła z TVP". Głośny projekt edukacyjny Telewizji Polskiej doczekał się memów! Zobaczcie, z czego śmieją się internauci!

MEMY O LEKCJACH Z TVP. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną szkoły i inne placówki edukacyjne zostały zamknięte. Dlatego też 30 marca br. o godzinie 8:00 ruszyła emisja programu edukacyjnego TVP dla dzieci, który w ciągu kilku dni wywołał nie małe zamieszanie. Mowa oczywiście o "Lekcjach z TVP", które zaliczają wpadkę za wpadką. Błędy te nie umknęły internautom, którzy tworzą zabawne zestawienia i memy! Z czego śmieją się użytkownicy internetu? Sprawdź u nas!

📢 Rękawiczki obowiązkowe w sklepach - skąd je brać? Sieci handlowe przed ogromnym wyzwaniem. Czeka nas zmiana zasad?

W życie weszły kolejne ograniczenia mające na celu walkę z koronawirusem. Znaczącymi zmianami są m.in. te, dotyczące ograniczenia liczby klientów w sklepach. Dyskusję budzi także zapis nakładający na sklepy obowiązek zapewnienia klientom jednorazowych rękawiczek. Pracownicy sklepów zastanawiają się, jak z tego obowiązku się wywiązać, skoro rękawiczki, podobnie jak wcześniej żele dezynfekujące, znikają w mgnieniu oka.

📢 Do walki z koronawirusem dołączają więźniowie - szyją maseczki i kombinezony ochronne

Koronawirus w Polsce: Więźniowie szyją maseczki i odzież ochronną, która trafi m.in. do szpitali oraz placówek medycznych i samorządów. W poniedziałek ma także ruszyć produkcja środków dezynfekujących, która pozwoli na wyprodukowanie nawet 80 tysięcy litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.

📢 Matura próbna 2020 matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE. Jakie zadania na maturze online z matematyki 03.04.2020? Kiedy wyniki?

Matura próbna z matematyki 2020 rozpoczęła się w piątek 3.04.2020. Od godz. 9 ze strony CKE można pobrać test z matematyki na poziomie podstawowym. O godz. 14 zostanie udostępniony test z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jakie zadania z matematyki pojawią się na zdalnej maturze 2020? Jakie są zasady CKE w sprawie egzaminu zdalnego? Jak zapisywać wyniki i jak je przesłać do szkoły? Zasady oceniania próbnej matury online. U nas także znajdziecie arkusze CKE matury oraz proponowane odpowiedzi.

📢 Do kiedy potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Znamy najnowsze prognozy

Do kiedy potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Kiedy skończy się koronawirus i ile potrwa jeszcze epidemia? Na te pytania szukają odpowiedzi chyba wszyscy. Firma ExMetrix przeanalizowała przebieg epidemii koronawirusa. Jeśli wyliczenia okażą się trafione, koniec epidemii koronawirusa w Polsce jest już całkiem niedaleko.

📢 Koronawirus na Pomorzu. Jajka, warzywa i owoce przyjadą do domu, czyli jak w czasie epidemii radzą sobie rolnicy i hodowcy

Obecna sytuacja epidemiologiczna wprowadziła do naszego życia sporo zmian i ograniczeń. Wszyscy liczą, że koronawirus za jakiś czas się uspokoi, ale mają świadomość, że rynek nie będzie już taki sam. Zanim jednak ten trudny czas odejdzie w niepamięć hodowcy, producenci, ale też klienci muszą sobie jakoś radzić, zwłaszcza, że część targowisk została zamknięta.

📢 Koronawirus. Sklepy wydłużyły godziny otwarcia! Jakie zmiany wprowadza Lidl, Biedronka i Kaufland? Jak będą czynne sklepy? 5.04.2020

Jak czynne są sklepy? Limit klientów, uzależniony od liczby kas, godziny, w których zakupy mogą robić wyłącznie seniorzy i obowiązkowe rękawiczki dla wszystkich klientów – to tylko część nowych, wprowadzonych przez rząd obostrzeń dla branży handlowej. Na odpowiedź sieci nie trzeba było długo czekać. Część z nich podjęła już decyzję o wydłużeniu godzin otwarcia swoich sklepów.

📢 Wszystko, co musisz wiedzieć o zwolnieniu z ZUS i świadczeniu postojowym (umowy cywilnoprawne, osoby samozatrudnione, mikrofirmy)

1 kwietnia weszła w życie przyjęta pod koniec marca tarcza antykryzysowa. Ustawodawcy przygotowali pakiet pomocowy dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz z umowami zlecenie, o dzieło i agencyjnymi. Sprawdź, co ze składkami ZUS.

📢 AKTUALIZACJA Pracownik firmy w gminie Chojnice ma koronawirusa. Ponad dwa tygodnie temu wrócił z Anglii

Mieszkaniec powiatu sępoleńskiego ma pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa. Ponad dwa tygodnie temu wrócił z Anglii. Był na 14-dniowej kwarantannie. Niedawno wrócił do pracy. Jest oświadczenie firmy. Sanepid potwierdza

📢 Złamali kwarantannę. Jeden z mężczyzn poszedł do fryzjera

Jeden z mężczyzn jest z Chojnic, drugi z gminy Chojnice, a trzeci z gminy Czersk. Są na domowej kwarantannie, a wyszli z domu. Przedstawili policji swoje powody. Cóż - brak słów na takie zachowanie i brak wyobraźni.

📢 W gminie Czersk uszyli już prawie tysiąc maseczek!

  • Ludzi chętnych do pracy przybywa z godziny na godzinę. Dziś maseczki szyje już 40 wolontariuszy – mówi koordynująca akcję wiceburmistrz Czerska Bogumiła Ropińska. - Szyją nie tylko słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W akcję zaangażowały się też przedstawicielki Łężanek i Stowarzyszenia „Nasza Wieś Będźmierowice” czy mieszkanki Odrów.

📢 15 lat temu zmarł Jan Paweł II. Przypominamy najważniejsze słowa papieża do Polaków

Dziś mija 15 lat od śmierci Jana Pawła II. Papież-Polak, dziś święty Kościoła katolickiego, zapisał się w historii Kościoła, świata i Polski, ale ma też szczególne miejsce w sercach wielu Polaków. Również dla niego Ojczyzna była wyjątkowo ważna. Jako papież odwiedził Polskę aż 9 razy, za każdym razem kierując do swoich rodaków wyjątkowe przesłania. Przypominamy najważniejsze cytaty Jana Pawła II, które kierował do Polaków.

📢 500 plus i 13. emerytura zawieszone przez koronawirusa? „Niezbędne”, by ochronić Polskę przed kryzysem gospodarczym

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że koronawirus doprowadzi do kryzysu gospodarczego w Polsce i na świecie. Pojawiają się już pierwsze propozycje, jak zminimalizować skutki obecnej sytuacji w gospodarce. Według Alertu Gospodarczego powinny zostać wstrzymane takie programy socjalne jak 500 plus i 13. emerytura. Nieco inne zdanie na ten temat ma z kolei Ryszard Petru.

📢 Przegląd marca 2020 w Chojnicach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chojnic najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu”?

📢 Fabryka Relaks spod Chojnic zawiesza produkcję! Mowa o nawet trzech miesiącach

Fabryka, w której pracuje ok. 100 - 150 osób, idzie na tzw. postojowe. Na trzy miesiące. To nasza nieoficjalna informacja. Sam zakład informuje natomiast o wstrzymaniu produkcji, wyjaśniając, że ma to związek z pandemią koronawirusa.

📢 Nie wychodzili na zewnątrz przez lata. Ich domy skrywały rzeczy, których nikt się nie spodziewał

Są ludzie, którzy przez lata wcale lub prawie wcale nie opuszczali domu. Nieraz dopiero po ich śmierci odkrywano, w jakich żyli warunkach. Oto galeria niezwykłych samotników i ekscentryków.

Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie