Zdziesiątkowane Red Devils Chojnice przegrały w Krakowie

Wojciech Piepiorka
Marek Widzicki (z lewej) strzelił jedyną bramkę dla Red Devils w Krakowie
Marek Widzicki (z lewej) strzelił jedyną bramkę dla Red Devils w Krakowie W. Piepiorka
Nie było niespodzianki w pierwszym w tym roku meczu Red Devils Chojnice. W zaległym meczu drugiej kolejki Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu chojniczanie przegrali w Krakowie w miejscową Wisłą Krakbet, zajmującą pierwsze miejsce w tabeli, 1:5.

Chojniczanie pojechali do Krakowa zdziesiątkowani. Zabrakło kontuzjowanych Michaiła Sundeeva i Adama Żołędzia, nie mógł zagrać pozyskany niedawno Rodrigo Rugna "Diguinho", bo nie udało się go na czas zarejestrować, a Łukasz Sobański wystąpił z kontuzjowanym stawem skokowym. Jak by tego było mało, Mariusz Kaźmierczak był mocno osłabiony anginą. To wszystko nie mogło pozostał bez wpływu na postawę chojniczan. Trener Tomasz Aftański miał bowiem do dyspozycji tylko sześciu w pełni sprawnych zawodników z pola.

Wisła wyszła na prowadzenie po strzale Dauglasa w 4 minucie, jednak po siedmiu minutach był remis, bo po akcji Łukasza Sobańskiego wyrównanie dał "Czerwonym Diabłom" Marek Widzicki. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Tomasz Broner, tyle, że była to... bramka samobójcza, dająca "Białej Gwieździe" prowadzenie 2:1. Jeszcze przed przerwą prowadziła ona 4:1 po dwóch trafieniach Adriana Patera. Druga połowa nie zachwyciła. Padła w niej tylko jedna bramka. Wynik meczu ustalił w 33 minucie Dauglas.

Rundę rewanżową Red Devils rozpoczną w sobotę meczem z Clearexem w Chorzowie. Mają w nim zadebiutować zarówno Dmytro Zagorodnij, jak i "Diguinho". "Dima" dziś będzie po raz pierwszy trenował z chojnicką drużyną.