Złote medale mistrzostw Polski pięściarek z Chojnic i Słupska

WuPe
Sara Milcarek z ojcem Ryszardem, jej trenerem
Sara Milcarek z ojcem Ryszardem, jej trenerem Grzegorz Janowczyk
Sara Milcarek z Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka Chojnice w kategorii kadetek oraz Kinga Ruszczyńska z Czarnych Słupsk wśród seniorek wywalczyły w Grudziądzu mistrzostwo Polski kobiet w boksie.

Milcarek miała walczyć w wadze 66 kg, ale że tylko ona się do niej zgłosiła, postanowiła przejść kategorię wyżej (70 kg). Złoto zdobyła wygrywając tylko jedną walkę. W jej kategorii były bowiem tylko trzy zawodniczki, a Sara do finału przeszła wolnym losem. Tam pokonała Patrycję Woronowicz z Boxing Sokółka 18:3 na pkt.

Wśród seniorek złoto wywalczyła Kinga Ruszczyńska, najbardziej doświadczona pięściarka Czarnych Słupsk. W finale kategorii do 48 kg pokonała 8:4 Patrycję Bednarek z PKB Polkowice. Wcześniej w półfinale rozgromiła 20:0 Joannę Bartosz (Krak Sport Kraków).

Nie tylko Sara Milcarek i Kinga Ruszczyńska z pomorskich pięściarek przywiozły medal z Grudziądza. W kategorii kadetek srebrny medal zdobyła Kamila Zawół z Czarnych Słupsk (w finale wagi 50 kg przegrała 5:13 z Laurą Grzyb z BKS Jastrzębie), a ten krążek tego samego koloru jej klubowa koleżanka Anna Januszewska, która w finale wagi 63 kg musiała uznać wyższość Hanny Soleckiej z FC Koszalin (2:13 na pkt). Brąz zdobyła z kolei Emilia Zawół z Czarnych (48 kg kadetek).

Pozostałe zawodniczki z Pomorza odpadły w ćwierćfinale (seniorka 64 kg Kamila Bałanda z Sako Gdańsk) i eliminacjach (kadetka 54 kg Natalia Stoltmann z Boxing Team Chojnice i seniorka 57 kg Katarzyna Łapińska z Sokoła Gdynia).