Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkania komunalne w Czersku będą zasiedlone dopiero we wrześniu. Dlaczego? | ZDJĘCIA, WIDEO

Maria Sowisło
Maria Sowisło
Wideo
od 16 lat
W błyskach fleszy burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski podpisywał umowę na wykonanie kolejnego budynku z mieszkaniami komunalnymi przy ulicy Transportowców. Tyle tylko, że firma nie może wejść na plac budowy, bo istnieją tam tzw. baraki, w których mieszka 12 rodzin. Miały się przeprowadzić do jednego z trzech nowych budynków przy ulicy Długiej. Miały, bo blok nie został jeszcze oddany do użytku.

Pierwszy budynek z mieszkaniami komunalnymi w Czersku przy ulicy Długiej miał być zasiedlony już w czerwcu tego roku. W pierwszej kolejności zamieszkać tam miały rodziny z tzw. baraków przy ulicy Transportowców w Czersku oraz rodziny z remontowanych właśnie ośrodków kultury w Czersku i Rytlu. Choć nowy budynek z mieszkaniami jest już gotowy, zasiedlony jeszcze nie jest. Nie został nawet oddany do użytku.

- Polska Spółka Gazownictwa podpisała z nami ma umowę, że w ciągu 24 miesięcy, czyli do listopada tego roku wykona sieć gazową. Były deklaracje, że przyspieszą prace. Projektowanie mocno się przeciągnęło i nie skończyło się na przełomie roku, tylko teraz, dosłownie kilka tygodni temu. Dopiero teraz mogą się rozpocząć prace związane z budową gazociągu. Jest to w terminie, w jakim PSG gwarantowało nam wykonanie sieci, ale późniejszym niż zakładaliśmy, że uda się nam to zrobić – wyjaśniał podczas konferencji prasowej burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski. - Myślę więc, że we wrześniu, mam nadzieję, ale to jest jeszcze niepewne, lokatorzy przeniosą się z Transportowców na Długą i wtedy firma będzie miała front robót – dodał burmistrz Czerska.

W trzech budynkach przy ulicy Długiej w sumie będzie 30 mieszkań. Inwestycja kosztuje 10,6 mln zł, z czego ponad 8,9 mln zł to dotacja z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Docelowo w Czersku powstać ma 69 mieszkań komunalnych. Prócz 30 lokali przy ulicy Długiej, będzie 27 kolejnych przy ulicy Transportowców. Ten ostatni budynek kosztować ma ponad 6 mln 944 tys. zł, z czego prawie 5,5 mln zł pochodzi z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chojnice.naszemiasto.pl Nasze Miasto