MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sezon regatowy otworzył charzykowski LKS. Młodzi żeglarze walczyli o puchar prezesa pomorskiego LZS-u

Maria Sowisło
Maria Sowisło
źródło: LKS Charzykowy
Regaty Otwarcia Sezonu o Puchar Prezesa Pomorskiego LZS-u śmiało można zaliczyć do bardzo udanych. Warunki były wprost wymarzone dla młodych adeptów żeglarstwa. Zgromadziły na starcie prawie 120 zawodników z 17 klubów. Na Jeziorze Charzykowskim ścigali się zawodnicy z Poznania, Wałcza, Środy, Torunia, Płocka, Warszawy, Gdyni, Sopotu, Mechelinek, Ostrowca, Dziwnowa, Ustki, Olsztyna i gospodarze z charzykowskich klubów LKS i CHKŻ.

Weekend w Charzykowach wielu upłynął na obserwowaniu spektaklu na jeziorze, jaki zafundowali zawodnicy startujący w Regatach Otwarcia Sezonu o Puchar Prezesa Pomorskiego LZS-u. Pogoda była wprost wymarzona na rozwinięcie żagli i wymagała od sportowców wykazania się umiejętnościami – zwłaszcza w niedzielę. Na starcie regat stanęli zawodnicy w klasach 420, l'equipe, open skiff i najliczniejsze, jak zwykle, optimisty.

- W sobotę przy bardzo sprzyjających warunkach komisja regatowa przeprowadziła cztery wyścigi. Słoneczna pogoda i słaby lub umiarkowany wiatr towarzyszył żeglarzom w rywalizacji. W niedzielę warunki były dużo bardziej wymagające - silny, porywisty i zmienny wiatr weryfikował umiejętności i technikę żeglugi zawodników. Rozegrano trzy wyścigi, które zadecydowały o podziale miejsc na podium – relacjonuje Wojciech Rolbiecki z LKS Charzykowy.

W klasie 420 zdecydowanie najlepiej żeglowali bracia Jeremi i January Szczukowscy, którzy z dużą przewagą wygrali rywalizację. Drugie miejsce zajęła załoga Tymon Wiatrowski i Wiktor Pawłowski, a trzecie Mateusz Grabowski i Jan Kubiak. Sklasyfikowano pięć załóg, które reprezentowały Chojnicki Klub Żeglarski.

W klasie l'equipe ścigały się dwie załogi z LKS Charzykowy. Pierwsze miejsce wywalczyli Adam Kikmunter i Kasjan Borzych.

W klasie open skiff rywalizowało 24 zawodników. W kategorii U12 wygrał Aleksander Grygołowicz z Fundacji Yacht Klub Junga Olsztyn, drugie miejsce wywalczył Franciszek Niziołek z Akademii Żeglarskiej Prestige Sopot, a na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Posynial również z sopockiej Akademii Żeglarskiej. W kategorii U15 zwyciężył Wojciech Wilczyński z SKŻ Ergo Hestia Sopot, drugi był Franciszek Kucharski z SKŻ, a trzecia Stanisława Wygońska z Akademii Żeglarskiej.

W optimistach w grupie A, ścigało się 20 zawodników. Zwyciężył Julian Rynkiewicz z KSW Baltic Dziwnów, drugie miejsce zajął Piotr Sołtysiak z CHKŻ Chojnice, a na trzecim sklasyfikowano Jana Mucharskiego również z CHKŻ Chojnice.

W grupie B w klasie optimist sklasyfikowano 61 zawodników. Regaty w kategorii chłopców wygrał Marcel Frydrychowicz z TKŻ Toruń, drugie miejsce przypadło Janowi Wajdzie z JKW Poznań, a trzecie Mateuszowi Skowrońskiemu z OPTI CWM Gdynia. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Maja Ferenc reprezentująca KSW Baltic Dziwnów. Drugie miejsce zajęła Zofia Czucha z YK Stal Gdynia, a na trzecim sklasyfikowano Lenę Herbę również ze Stali. W kategorii chłopców do lat 9 wygrał Mikołaj Buchowski z JKW Poznań, drugi był Karol Grześ z TKŻ Toruń, a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Wajdzie z JKW Poznań. W kategorii dziewcząt do lat 9 pierwsze miejsce wywalczyła Salma Essaadi z LKS Charzykowy, drugie Róży Pankau również z LKS Charzykowy, a trzecie Monika Marciniak z WAŻ Wałcz.
Najmłodszym uczestnikiem regat, który został sklasyfikowany został ośmioletni Michał Gibowski, a najmłodszą zawodniczką Róża Pankau - ośmiolatka z LKS Charzykowy.

- To były bardzo dobre zawody – świetne warunki do żeglowania, wysoki poziom żeglarski oraz bardzo dobra atmosfera towarzyszyła uczestnikom regat. Zawodnicy po przerwie zimowej rozpoczęli treningi na wodzie Jeziora Charzykowskiego dobry miesiąc temu, a w weekend mieli szansę zweryfikować swoje umiejętności i doskonalić taktykę regatową podczas pierwszym regat w bardzo silnej i licznej obsadzie. To na pewno będzie procentować podczas głównych imprez sezonu - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski – chwali żeglarzy Wojciech Rolbiecki.

ZOBACZ TAKŻE:Historyczne odkrycie. Na prywatnej posesji pod Chojnicami znaleziony został niemiecki samolot z II wojny światowej [WIDEO]

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chojnice.naszemiasto.pl Nasze Miasto